Haber

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Özlem Çerçioğlu’nun eviyle ilgili habere tepki gösterdi

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu’nun Koçarlı’daki ikametgahına ilişkin hükümete yakın basın organlarında çıkan haberlere tepki gösterdi. Tezcan, “Fahrettin Altun’un hukuk dışı niteliğini mahkeme kararıyla gündeme getiren dönemin Üsküdar İlçe Başkanı olan 28. Dönem İstanbul Milletvekilimiz Suat Özçağdaş ile CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında dava açıldı. 2020 yılında gündeme gelen Fahrettin Altun’un evinin görüntülenip görüntülenmediğini ancak devreye giren yargı kurumunun Sabah gazetesinin yayınladığı fotoğraflara karşı işlem yapacağını sordu.

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu’nun Koçarlı’daki ikametgahına ilişkin hükümete yakın basın kuruluşlarında çıkan haberlere tepki gösterdi. Tezcan’ın bugünkü yazılı açıklaması şöyle:

“Ülkemizin en başarılı belediye başkanlarından Aydın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na sistemli bir şekilde iftira atılıyor ve pro-medya üzerinden algı yapılmaya çalışılıyor. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımızın konutunun fotoğrafı da gizlice yayınlanıyor.” çekilip medyaya yakın kuruluşlarda yayınlanıyor. fotoğraflarımızın yayınlanmasından rahatsız olacağız. yanımızda olmasa da yayınlayan yanlısı gazetelerin hukuk dışı yapıyı takip edenlere yönelik saldırılarını da hatırlıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Bağlantısı Başkanı’nın ‘özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği’ gerekçesiyle hakkında dava açıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un 2020 yılında mahkeme kararıyla tescillenen hukuk dışı yapısını gündeme getiren 28. Dönem İstanbul Milletvekilimiz Suat Özçağdaş ve CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında dava açıldı. İki buçuk yıl süren yargılamanın ardından beraat ettiler. Fahrettin Altun’un evi çekilmese de Sabah gazetesinin yayınladığı fotoğraflar için yargı işlem yapacak mı?

“ÖZEM ÇERÇİOĞLU’NUN VERMEYECEĞİ HESAP YOKTUR”

Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun veremeyeceği hesabı yoktur. Söz konusu konutta imar mevzuatına veya kanuna aykırı herhangi bir durum bulunmamaktadır. Her şey yasaldır. Bu yalan haber ve iftiralardan siyasi çıkar bekleyenlerden dün olduğu gibi bugün de hesap sorulmayacak. Belediye Başkanımız Aydın halkının verdiği yetkiyle çalışmaya devam edecektir.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu