Haber

CHP Milletvekili Cevdet Akay, Karabük’ün işsizlik sorununu gündeme getirdi

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Üyesi Cevdet Akay, Karabük’ün işsizlik sorununu TBMM Genel Kurulu’na taşırken, Karabük ilçelerinin OSB taleplerini dile getirdi.

Milletvekili Akay, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Karabük’ün işsizlik sorununun kanayan bir yara olduğunun altını çizerek, merkez, Eflani, Eskipazar ve Yenice ilçelerinin OSB taleplerini de gündeme getirdi. Karabük’te nüfus artışına rağmen iş imkanlarının aynı kaldığına işaret eden Akay, “İşsizlik sorunu şehrimizin en büyük kanayan yarasıdır. Şehrimizde 255 bin nüfuslu tek bir Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Demir-çeliğin başkenti şehrimizde Demir-Çelik Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi.” “Öyle bir şey yok. Karabük’te bir an önce Demir Çelik İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmalı” dedi.

Eskipazar ve Eflani ilçelerinin OSB taleplerini de TBMM gündemine getiren Akay, “Eskipazar Metal ve Metal İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı çalışmaları bir an önce tamamlanmalı, Eflani Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi şehrimize getirilmeli, fabrika bacaları dumanlanıp şehrimize iş ve AŞ kazandırılmalıdır.” dedi.

Yenice Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesinin iptali, Milletvekili Akay’ın sözlü sorusuna yanıt veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın cevabıyla ortaya çıktı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na davette bulunan Milletvekili Akay, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na çağrıda bulunuyorum. Yeterli olmadığı gerekçesiyle iptal edilen Yenice Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi” dedi. alanı hayata geçirilmeli.” – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu