Teknoloji

Threads’in 130 Milyon Aktif Takipçisi Var

Eski adıyla X olarak bilinen Twitter, ezeli rakibi Threads’in mevcut kullanıcı sayısını açıkladı. Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan resmi açıklamada, Threads uygulamasının aylık 130 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu belirtildi. Zuckerberg, uygulamanın istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü ve en büyük hedeflerinin Threads’i 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştırmak olduğunu belirtti. Pazara ilk sunulduğunda büyük ilgi gören iplikler, son dönemde bir düşüş yaşamış gibi görünüyor. Uygulama, halihazırda Instagram’da takipçi kitlesi olanlar ve X uygulamasından kaçınanlar için güzel bir alternatif. Aralık 2023’te en çok indirilen uygulamalar listesinde Threads’in gösterdiği performans dikkat çekti.

Threads, Rakibi X’i Geride Bırakıyor!

Appfigures’un paylaştığı rapora göre Aralık ayında aralarında Apple App Store ve Google Play Store’un da bulunduğu en çok indirilen uygulama 54 milyon ile Instagram oldu. Listenin geri kalanında TikTok 47 milyon indirmeyle ikinci sırada yer alırken, Facebook 39 milyon indirmeyle üçüncü sırada yer aldı. Listenin geri kalanı şu şekilde: 38 milyonla Whatsapp, 33 milyonla CapCut, 28 milyonla Threads, 27 milyonla Temu, 25 milyonla Telegram, 22 milyonla Snapchat ve 20 milyonla Spotify. Aktarılan bilgilere göre öne çıkan bir diğer husus ise Threads yükselişteyken, eski adıyla Twitter olarak bilinen ezeli rakibi X’in düşüşte olması. Aralık 2023’te listede 36. sıraya gerilemiş görünüyor. Uygulamanın Avrupa merkezli olarak kullanıma sunulması da listenin üst sıralarında yer almasına büyük katkı sağladı.

Threads, geçmişte yalnızca belirli bölgelerde iOS ve Android için resmi olarak yayınlanmıştı. Avrupa’daki lansmanından bu yana kullanıcı sayısında gözle görülür bir artış yakalayan Threads, 2024 yılına iyi bir başlangıç ​​yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu