Ekonomi

DİKA Yönetim Kurulu Şubat Toplantısını Gerçekleştirdi

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Yönetim Kurulu Başkanı Vali Ekrem Canalp başkanlığında Şubat ayı toplantısında gündeme ilişkin konular görüşüldü.

Batman Valisi Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Canalp başkanlığında gerçekleştirilen DİKA toplantısında, bugünkü toplantının 2 gündem maddesinin bulunduğunu söyledi.

Vali Canalp, gündem maddeleri arasında bir önceki yılın bütçe ve faaliyetlerinin genel değerlendirmesi ile 2024 programına ilişkin bilgilerin meclise sunulacağını belirterek, heyet üyelerinin proje ve güçlendirme konusunda bilgilendirileceğini de belirtti. programı.

Mali destek programlarıyla ilgili olarak yine meclisin bilgi ve onayının alınacağını belirten Vali Canalp, “İki uzman personelimizin göreve alınması ve istihdamına ilişkin gündem maddemiz, aynı şekilde kurulumuzun onayına sunulacaktır. Faaliyet raporu kurulun bilgisine ve onayına sunulacak. 3 adet binek araç kiralayalım mı kiralamayalım mı?” “Satın almak daha ekonomik olur mu? Bu noktada yönetim kurulu üyelerimizin onayı alınacak. Şimdi gündem maddelerimizi tek tek ele alarak Genel Sekreterimize söz veriyorum” dedi.

DİKA Genel Sekreteri Aykut Aniç, 2024 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini, 2024 yılında gerçekleştirilecek faaliyetler konusunda konseyi bilgilendirip onaylarını alarak çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

İdari faaliyetlerle ilgili bazı gündemlerin bulunduğunu belirten Aniç, “Umuyoruz ki 2024 yılında gerçekleştirilecek faaliyetlere yön verecek kararlar alınır. Toplantıyla birlikte alınacak kararların ajansımızın daha iyi performans göstermesine olanak sağlamasını umuyoruz. 2024’te verimli çalışmalar yürütelim.”

TPAO Kristal Park’ta düzenlenen toplantıya Vali Canalp ve Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, Batman İl Genel Kurul Başkanı Abdulvaha Akbaş ve DİKA yöneticileri katıldı. – YARASA ADAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu